Na kole na Pražský hrad

Na kole na Pražský hrad

V neděli jsem se vydal na jarní charitativní akci 250km na hrad. Teploty celé dopoledne byly lehce nad nulou, takže jsem se moc nepotil 😊 Zvolil jsem cestu, po které jsem jel na podzim 200km nadoraz, a nebyl to moc dobrý nápad. Bylo to celé proti větru, sice foukalo jen 3m/s, ale stále proti. Ze Svitav jsem vyrazil k prameni řeky Loučná a podél toku jsem pokračoval až k soutoku s Labem u Sezemic, a pak dál směr Mělník, kde jsem otočil směr toku vody a jel jsem proti proudu Vltavy až do Práglu.
Jel jsem vlastně celou dobu po rovině a bylo to jako jet 9h na trenažéru neustále v zápřahu. Už jsem se těšil na kopec před Prahou na Odolenou Vodu, kde jsem změnil trochu rytmus. V Kolíně jsem bohužel zastavil u železničního přejezdu v blbou dobu, začali posunovat vagony. Po 20-ti minutách jsem vzdal poctivost a prostě jsem ty koleje musel přeběhnout na červenou, to se už nedalo vydržet.
Cíl 250km byl na cyklostezce v Praze kousek od Bohnic. Poté jsem na pohodu dojel na Hradčanské náměstí k Pražskému hradu. Po povinných fotkách jsem si k nádraží vybral pěknou cestu po kočičích hlavách a tramvajových kolejích. Nebylo lepší volby, když člověk spěchá na vlak. Ale dal jsem si to přes Karlův most, teď dokonce díky pandemii v pohodě na kole, pak Staromák, kolem orloje, Rónovy sochy, kterou teď budu pracovně skenovat, pak Václavák, kolem Národního muzea k vlaku. Pěkný výlet. (Více)
Petr