Devět úžasných zážitků vysoko v horách

Devět úžasných zážitků vysoko v horách

Jedna země, 9 vrcholů, 164km, 4.400 výškových metrů: Stoneman Miriquidi je zážitek od Rolanda Staudera z jízdy na horském kole v Německu. Proč to nezkusit? Podařilo se mě to díky dokonalému doprovodu Petra.
Zažili jsme během dvou dnů 164 km na kolech v německém Krušnohoří. Z nejvýše položeného lázeňského města Oberwiesenthal jsme se podél idylické přehrady Cranzahl vyšplhali na Bärenstein. Poté jsme dorazili k čedičovým sloupům u Pöhlbergu a Scheibenbergu. V původních smrkových a bukových lesích v TrailCenteru Rabenberg jsme jeli po stezkách prvního německého Single Trail Parku. Na české straně stál Plešivec a Klínovec, ty byly ale mimo určenou trasu. Na závěr „už jen“ 1.215 metrů vysoký Fichtelberg, nejvyšší hora Saska. (Podrobnosti)
Stříbrný Stoneman, za absolvování trasy během dvou dnů, bylo víc, než jsem čekal. S Petrem příště pojedu i do Himalájí.
Standa

Jedna odpověď

  1. Petr napsal:

    Bylo to náročné a palec nahoru Standovi že to zvládl. Kopce nebyli zadarmo a bylo vidět že se snažil maximálně jet aby si splnil svůj cíl. Dal to za dva dny, za což získal stříbrného Stonemana a nevím jestli existuje ještě někdo jiný kdo by to v jeho věku dokázal. Kdyby se vystartovalo ve 4 ráno tak by se dal možná zvládnout i zlatý Stoneman za jeden den, ale to by si člověk už moc neužil. Já jsem jel jako náklaďák a taky jsem se zátěží cítil že ty kopce občas boleli. Ale vynahradil jsem si to ve sjezdech až jsem urval suché zipy na předním báglu. Není asi moc dobré s tím skákat 🙂

Diskuze je uzavřena.