BIKE CLUB SVITAVY
KDO JSME - KALENDÁŘ - FOTO - VYJÍŽĎKY A TRÉNINKY - ČLENOVÉ - POHÁR - NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

SVITAVSKÝ ŠTĚPÁNSKÝ KROS BEZ SNĚHU, BEZ MRAZU
Po páté se ve Svitavách běžel Svitavský Štěpánský kros, který společně pořádají Bike Club Svitavy a Atletika Svitavy. Trať byla proti loňskému ročníku o málo delší, jelikož letos už bylo možné oběhnout novou nafukovací halu po in-line dráze. Klimatické podmínky pro běh byly ideální, teplota okolo 5°C, někteří ortodoxní běžci neváhali běžet oblečeni tzv. „na krátko“. Obhájci prvenství nedorazili, a i proto závod, v němž startovalo přes 100 vytrvalců, ovládli veteráni.
Start dvouokruhového závodu na 7,8 kilometru byl u budovy místního stadiónu. Poté se běželo po asfaltové in-line dráze a následoval sběh z kopce k Vodárenskému lesu. Zde byl cca třistametrový souvislý úsek po dřevěném chodníku a trať pokračovala po šotolinové cestě mírným stoupáním k nejnáročnějšímu krátkému krosovému výběhu. Pak to byl tradiční „mazec“. Cestou, necestou, po okraji pole, po poli, pár závodníků spadlo do měkkého jílu, a zpět do Vodárenského lesa a nejkratší cestou stoupáním do cíle prvního okruhu ke stadiónu po in-line dráze.
O absolutní prvenství bojovali do koncovky nejlepší čtyřicátníci Miroslav Vítek z Dlouhoňovic (28:35) a Tomáš Fliedr ze Sádku u Poličky (28:43). Třetí v této kategorii byl pravidelný účastník z Moravské Třebové Jiří Kadidlo – 30:53.
O celkové třetí místo si to rozdali nejlepší mladíci. Vyhrál Martin Berka za 29:34, druhý Ondřej Svoboda 29:47, oba z Moravské Třebové, a třetí v kategorii Karel Radiměřský z Poličky 30:00.
Soutěž žen ovládly nejlepší z kategorie 35 – 49 let (na foto). V pohodě vyhrála Gábi Hejtíková z Prahy za 33:08, byla zde nejlepší už v druhém ročníku. Druhá byla další pravidelná účastnice zdejších závodů Alena Kriklová z Jaroměřic – 33:37. Třetí doběhla vítězka prvního ročníku Anna Krátká závodící za pardubickou Hvězdu – 35:11. Celkově čtvrtá byla vítězka mladých žen Markéta Hronová z chrudimských Chacholic – 36:38 a nově vypsanou kategorii žen nad 50 let vyhrála Ivana Pešlová z pořádajícího oddílu TJ Svitavy – 42:29.
Zajímavý souboj byl o prvenství v padesátnících. Zde až v koncovce rozhodl závod Roman Buriánek z Iscarex – 30:10, který ve finiši doslova omlel Mojmíra Svobodu z pardubické Hvězdy – 30:26. Třetí byl Petr Horký za 31:25.
Juniorská prvenství patřila Vojtěchu Dvořáčkovi (31:10) a Zuzaně Tesařové (40:29). Nejstarší muže nad 60 let vyhrál výkonem pod 36 minut domácí vytrvalec Miroslav Štyndl startující za Atletiku Polička.
Traťové rekordy drží čtyřnásobný vítěz Jáchym Kovář z Dukly Praha – 24:11 a Hana Homolková z Nového Města na Moravě – 30:30.
Podle počtu přihlášených běžců, lze konstatovat, že si tento závod získává tradiční místo v běžeckém kalendáři a podle některých reakcí závodníků je vyhovující jak svou délkou v tomto ročním období, tak i velmi pestrým povrchem a profilem.